Anasayfa / Atatürk ve Cumhuriyet / Atatürk’ün İnsan Haklarına Verdiği Önemi Resim Şiir Hikaye Müzik Gibi Sanat Dallarından Biriyle Anlatınız

Atatürk’ün İnsan Haklarına Verdiği Önemi Resim Şiir Hikaye Müzik Gibi Sanat Dallarından Biriyle Anlatınız

Reklamlar

Bu yazımızda Atatürk’ün İnsan Haklarına Verdiği Önemi Resim Şiir Hikaye Müzik Gibi Sanat Dallarından Biriyle Anlatınız konusu hakkında kısaca bilgi vereceğiz. 

Atatürk’ün İnsan Hak ve Özgürlüklerine Verdiği ÖnemAtatürk ilke ve inkılaplarının dayandığı temel esaslardan biri de, insan sevgisini ön planda tutmasıdır. Ancak bu sevgi, sadece kendi milletini sevmeyi değil, tüm insanları sevmeyi ve saygı duymayı esas alır.
Atatürk, dünya ulusları arasında karşılıklı anlayış ve sürekli barışın kurulması için çalışmalarını olağanüstü bir gayretle yapmış, tüm yaşamı boyunca insanlar arasında hiçbir renk, din ve ırk ayrımını gözetmeden, bir uyum ve işbirliği çağının doğmasını sağlamış, eylemlerini her zaman barış, uluslararası anlayış ve insan haklarına saygı yönünden yapmıştır.
Bu anlayışın simgesi, bütün insanlığın barış ve huzur içinde yaşamasını öngören “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesidir.
Atatürk’ün bu konuda bazı sözleri;
üİnsan hakları doğmakla kazanılır, beklemez, İnsana yakışır, İnsanca bir yaşam içindir.
üİnsan haklarıyla vardır!

Reklamlar

Check Also

Atatürk’ ün askeri özellikleri nelerdir kısa maddeler halinde

Reklamlar Atatürk’ün Askeri özelliklerini maddeler halinde kısaca yazınız Atatürk’ü başarıya ulaştıran şey şüphesiz ki ahlaki özellikleridir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir